Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
8 вересня 2021 року Хорольський районий суд розглянув цивільну справу за позовом громадянки Н., що поданий в інтересах її неповнолітньої доньки, 2003 року народження, про визнання бездіяльності посадових осіб навчального закладу протиправною та стягнення моральної шкоди.
Так, у своїй заяві позивачка зазначила, що у квітні 2018 року її донька, на той час учениця 7-го класу одного із навчальних закладів міста Хорола, повернулася додому із травмованою рукою. Батькам пояснила, що при виході зі школи після закінчення уроків її праву руку боляче вдарило нещодавно встановленими вхідними дверима. Коли наступного дня дівчину оглянув лікар-травматолог, він діагностував перелом однієї із кісток правої кисті. Їй наклали гіпс та призначили лікування. Школярку було звільнено від навчання у зв’язку із отриманою травмою на період близько 20 днів.
Позивачка звернулася до освітнього закладу із повідомленням про інцидент, що стався та проханням розслідувати дану справу. Адміністрацією школи після проведеної перевірки надано відповідь. У ній зазначено, що учениця, на їхню думку, травмувалася внаслідок власної необережності, оскільки вхідні двері справні та встановлені з дотриманням усіх необхідних вимог.
За результатами розгляду звернення матері школярки до відділу міліції та прокуратури її повідомлено, що у діях працівників навчального закладу ознак кримінального правопорушення не виявлено, перевірку припинено.
З метою захисту інтересів доньки позивачка звернулася до суду з позовом та просила визнати бездіяльність навчального закладу щодо незабезпечення безпечних умов перебування учениці в стінах школи протиправною. Вона також прохала стягнути із відповідача моральну шкоду в сумі 100000 грн.
Представник відповідача – освітнього закладу - позов не визнав, пояснив, що на його думку, школярка отримала тілесне ушкодження внаслідок власної необережності. Зазначив, що за весь час користування вхідними дверима, які на той час були новими, із автоматичним довідником, жодні подібні нещасні випадки не мали місця, скарг на несправність дверей до адміністрації школи не надходило.
В ході судового розгляду призначено судово-медичну експертизу, досліджено всі письмові докази по справі, допитано сторони, свідків.
В нарадчій кімнаті суд прийшов до висновку про часткове задоволення позову. Судовим слідством встановлено, що травма ученицею отримана в стінах школи під час навчального процесу. Інших факторів, які могли би спричинити їй такого роду тілесні ушкодження, окрім вхідних дверей навчального закладу, не виявлено. Судом констатовано, що двері, в тому стані, в якому вони були встановлені на день, коли трапився нещасний випадок, стали причиною її травмування. Тобто, вони не були безпечними для користування. Внаслідок отриманої травми 7-класниці завдано моральної шкоди, яка полягала у душевному та фізичному стражданні, переживанні, неможливістю тривалий час відвідувати заняття, що істотно вплинуло на звичайний спосіб її життя.
Так, судом визнано протиправною бездіяльність навчального закладу, стягнуто із відповідача на користь позивача моральну шкоду в сумі 10000 гривень та, частково, судові витрати, понесені нею в ході розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з моменту його проголошення до Полтавського апеляційного суду.