flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд долучився до акції «Ні – булінгу, ні – насиллю!»

26 березня 2019, 09:22

   

 

 

   25 березня 2019 року свою виховну годину разом із класним керівником Нечтою Нелею Анатоліївною 5-В клас Хорольської гімназії провів у стінах Хорольського районного суду.

   Таким чином судом підтримано акцію « Ні – булінгу, ні – насиллю!», яка останнім часом активно шириться навчальними закладами країни.

 

 

   Заняття для школярів розпочалося із ознайомчої екскурсії приміщенням суду, зала судових засідань № 1 стала свого роду класною кімнатою та предметом активного обговорення. Діти цікавилися її призначенням, ставили запитання щодо участі та функцій в судовому процесі обвинуваченого, захисника, прокурора, потерпілого та інших його учасників.

 

 

   Після цього, прес-секретар суду Комаренко Віта Миколаївна  роз’яснила учням наслідки вчинення неправомірних дій неповнолітніми особами та наголосила на відповідальності, яка наступає за вчинення різних видів проступків. Окремо акцентовано увагу на відносинах неповнолітніх у процесі навчання в школі та поза нею, недопущення випадків булінгу між учнями, необхідності дотримання морально-етичних правил поведінки у побуті, в школі та дозвіллі, власної безпеки та вміння правильно реагувати в нестандартних ситуаціях.

   Новою для 5-класників стала інформація щодо відповідальності батьків неповнолітніх осіб за невиконання батьківських обов’язків, вчинення насильства в сім’ї, можливості та шляхів отримання дітьми допомоги у ситуаціях, коли їхні інтереси утискаються, мають місце факти булінгу, насильства, фізичного чи морального тиску з боку сторонніх осіб.

   Діти ставили велику кількість запитань, на які отримали вичерпні відповіді, переглянули відеоматеріал щодо вчинення неповнолітніми адміністративних та кримінальних правопорушень, обговорили конкретні випадки із судової практики, ділилися своїм досвідом поведінки у різних складних ситуаціях.

 

   Захід минув у атмосфері відвертого діалогу, школярі показали себе свідомими громадянами України, які вміють думати, аналізувати і прогнозувати наслідки своїх вчинків, не дивлячись на юний вік. Наостанок учні висловили бажання в подальшому по-можливості відвідати судові процеси, щоб особисто побачити яким чином здійснюється  судочинство в Україні.