flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Повідомлення про здійснення фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів

До уваги представників засобів масової інформації!

    Відповідно до статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.

    Згідно із ст. 6 Цивільного процесуального кодексу України, розгляд справ у судах відкритий, за винятком випадків, коли це може привести до розголошення державної або іншої таємниці, яка охороняється законом, а також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, з метою забезпечення таємниці усиновлення, запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя осіб, які беруть участь у справі, або відомостей, що принижують їх честь і гідність.

    Згідно ст. 27 Кримінального процесуального кодексу України кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито. Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у випадках:

1) якщо обвинуваченим є неповнолітній;
2) розгляду справи про злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;
3) необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставин, які принижують гідність особи;
4) якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом;
5) необхідності забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

    Згідно ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито. Суд ухвалою може оголосити судове засідання або його частину закритими з метою нерозголошення державної чи іншої таємниці, що охороняється законом, захисту особистого та сімейного життя людини, в інтересах малолітньої чи неповнолітньої особи, а також в інших випадках, установлених законом.

    З огляду на відкритість судового засідання та можливість представників засобів масової інформації  здійснювати фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду та з метою полегшення здійснення організаційно-підготовчих заходів для такої зйомки повідомляємо наступне.

    Кожне висвітлення судового засідання засобами масової інформації із  використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів в Хорольському районному суді Полтавської області слід розглядати окремо. Це пов’язано, насамперед, з технічними умовами (недостатністю площі, неможливістю розміщення чи під’єднання окремих видів апаратури тощо). Крім того, виявити бажання проводити зйомки може відразу декілька різних ЗМІ, але технічні можливості для забезпечення належних умов для висвітлення судового засідання одразу декількома ЗМІ в суді можуть бути ускладнені.

    З огляду на викладене та з метою унеможливлення будь-яких ситуацій, що можуть привести до непорозумінь, Хорольський районний суд Полтавської області пропонує представникам ЗМІ, за можливості, заздалегідь подавати письмове повідомлення про намір здійснення фотозйомки, відео- та аудіозапису судового засідання за нижче наведеною формою.

  Хорольський районний суд
Полтавської області
37800, вул. Незалежності, 82
м. Хорол Полтавська                                        область представника ЗМІ
(ПІП, назва ЗМІ, посвідчення)                          ________________________________
________________________________
                                                                      Справа № _______________________
                                                                      Суддя __________________________ 

 

Повідомлення
про намір здійснення фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням
портативних відео- та аудіотехнічних засобів
 

    Повідомляємо про те, що (представник ЗМІ) має намір здійснити фотозйомку, відео- та аудіозапис судового засідання у справі №_______, яке призначено на «___»_________ 20_ року о ___ год.___хв.
 

 
                          ____________________                                                        ____________________                     
                (дата)                                                                                    (підпис)    

 

    Крім того, звертаємо особливу увагу представників ЗМІ на те, що у випадку необхідності здійснення прямої трансляції судового засідання, письмове клопотання про це є обов’язковим, оскільки трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду, як встановлено ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Для звернення до суду з цього приводу пропонуємо скористатися поданою нижче формою.
  

 

 

Форма запиту про проведення фото- і кінозйомки, теле-, відео-,
звукозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню

 
 Назва ЗМІ:

(Для використання персоналом суду)

      
 

 Особа, яка подає запит:

 Адреса ЗМІ:
 Контактний телефон:
 Щодо якої справи подається запит:
 Дата і час судового засідання щодо якого подається запит:

 

Запит про проведення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної (непересувної) апаратури, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню

 

a.       фотозйомка
b.       кінозйомка
c.       телезапис
d.       відеозапис
e.       звукозапис
a.       транслювання по радіо
b.       транслювання по телебаченню
c.       транслювання в мережі Інтернет

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
   

    Зміст ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 307 Цивільного кодексу України «Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відео зйомок» зрозумілий.  (Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах  публічного характеру.  Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя.)  

    Зобов’язуюсь дотримуватися правил поведінки в суді, зокрема, процедури проведення зйомки визначеній у Правилах зі взаємодії судів та ЗМІ.


                 Дата                                                                                               Підпис